18. jaanuar 2012

Vasaku jala reede facebook kirjutab nii

See poiss siin on Tõnis aka Tõnn, tema on meie filmi valgusmeister, ja kui sa sõnaraamatus lähed otsid üles sõna muhe, siis arvatavasti on seal taga Tõnni pilt. Sest tema ongi muhe, ta ei lähe mitte kunagi endast välja ja ma arvan, et ta ei oskagi vist vihastada. Ta on metsikult tubli ja leiab alati lahenduse kõikidele valgustele ja ka muudele küsimustele. Ta on kusjuures Rapla poiss ja üleüldse lahe sell.

Tõnise loodusfotosid vaata siit

Tere fotohuviline!

Olete Tõnis Tuuga fotolehel. Sündinud olen 1988. aastal Raplas. Suurem osa pilte ongi tehtud Rapla lähedal metsades, põldudel ja rabades. 2008. aastal lõpetasin Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi, kust tuli ilmselt ka minu huvi fotograafia vastu. Tänud neile kõigile, kes toeks olid ja on. Sealt koolist on teisigi loodusfotograafe tulnud (nt. Ants Tammik, Uku Rooni, Madis Reimund, Jaak Vaabel, Kaspar Kiinvald jt.). 2008-2010 aastatel õppisin Tallinna Polütehnikumis fotograafiat, mille ka edukalt lõpetasin. Nüüd õpin hoopis Balti Filmi- ja Meediakoolis operaatoriks. Huvitav, kes minust lõpuks siis saab:)

Sellest hobist on saanud haigus, millele ei ole ravi, sest mida ka ei teeks, fotograafile jääb alatiseks teistmoodi nägemine külge. Ega ma ei otsigi sellele ravi vaid vastupidi, tahaks ainult rohkem näha ja avastada:)

Loodus on mulle alati südames olnud, aga fotograafia andis hea põhjuse sinna minna ja seda nautida. Kui ma ilma kaamerata metsas püherdaksin ja sammalt nuusutaksin, siis oleks endalgi imelik ja mis veel möödakäijad sellest arvaksid, aga kui fotokas käes, siis pole häbenemiseks põhjust. Ühel päeval oligi imelik juhtum. Minul muidugi täitsa tavaline päev metsas. Roomasin ja mässasin, et ikka paremat pilti saada, aga üks koertega jalutaja arvas, et ma midagi ninna tõmban ja palvetan mingit valget salli, mille keegi oli juhuslikult minu lähedale oksale riputanud. Kohe ta seda ei öelnud, aga paar päeva hiljem tuli üks tema koertest mulle samas metsas kallale ja kui ma peremehega kurjustama läksin, siis oli ta väga imestunud, et mingi narkar üldse temaga jamada julgeb. Segane vana. Muidu on pildistamine igati nauditav tegevus, millest vist ei saagi küll.

Kui kellelgi on huvi mõne minu pildi vastu, siis saatke julgelt e-mail aadressile tonistuuga(ät)gmail.com ja lepime kokku.

Häid pildielamusi!

Tõnis

 

Lisa kommentaar

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.